Z myślą o niepełnosprawnych

Przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Świdniku powstanie powiatowy Ośrodek Wsparcia i Testów. Zostanie sfinansowany z pieniędzy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Umowę w tej sprawie podpisali niedawno starosta Łukasz Reszka i wicestarosta Bartłomiej Pejo. Na jej mocy powiat otrzyma blisko 1,4 mln zł wsparcia.


Nowo powstały ośrodek będzie współpracował z Centrum Informacyjno-Doradczym dla Osób z Niepełnosprawnością, działającym w lubelskim oddziale PFRON. Jego głównymi zadaniami będzie świadczenie porad, prowadzenie wstępnego instruktażu dotyczącego technologii asystujących, wypożyczanie sprzętów, urządzeń i oprogramowania w celu ich testowania przez osoby z niepełnosprawnością.

– W ostatnim czasie udało nam się otrzymać środki na rozbudowę Ośrodka Interwencji Kryzysowej, a teraz na powstanie bardzo ważnego ośrodka dla osób niepełnosprawnych. To jasny sygnał, jak ważna jest dla nas płaszczyzna społeczna i pomoc najbardziej potrzebującym – mówi Łukasz Reszka, starosta świdnicki. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here