Z myślą o przedsiębiorcach szukających finansowego wsparcia

W środę w konsultacjach uczestniczyli przedstawiciele firm i samorządowcy z powiatów lubelskiego i świdnickiego

Jak uzyskać wsparcie finansowe w ramach funduszy unijnych zarówno w ramach konkursów, skierowanych do przedsiębiorców, wynikających z Regionalnego Programu Operacyjnego, jak i krajowych programów? Tego, będzie można dowiedzieć się podczas konferencji 10 czerwca br. „Instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców”, organizowanej w Lublinie przez Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.


Podczas konferencji zostaną m. in. omówione założenia ustawy Polska Strefa Inwestycji. Powyższa ustawa zmienia zasady działania Specjalnych Stref Ekonomicznych i poszerza obszar, na którym możliwe jest uzyskanie zachęt inwestycyjnych, z 0,08% do całych 100% terenów inwestycyjnych w Polsce. Na terenie województwa lubelskiego możliwe jest uzyskanie zwolnienia z podatku nawet na okres 15 lat! Szczegółowych informacji o tym instrumencie wsparcia udzielą przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu, zarządzający SSE Euro-Park Mielec.

Przedsiębiorcy, którzy wybiorą się na spotkanie, będą mogli dowiedzieć się o możliwościach uzyskania wsparcia finansowego w ramach funduszy unijnych zarówno w ramach konkursów skierowanych do przedsiębiorców, wynikających z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, jak i Krajowych Programów Operacyjnych, a także zapoznać się z ofertą preferencyjnych pożyczek, przygotowanych przez m.in. Bank Gospodarstwa Krajowego.

Konferencja „Instrumenty wsparcia dla przedsiębiorców” rozpocznie się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przy ul. Grottgera 2. o godz. 10.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here