Z Platformą było jej już nie po drodze

Topnieją szeregi Platformy Obywatelskiej w Lublinie. Po tym jak, z ugrupowaniem niedawno pożegnała się posłanka Joanna Mucha, była minister sportu w rządzie Donalda Tuska, zasilając Polskę 2050 Szymona Hołowni, teraz partyjną legitymację złożyła także Magdalena Marek (do 2017 roku Gąsior-Marek), była radna miejska i przez 10 lat parlamentarzystka PO.


Marek z Platformą Obywatelską związana była od 16 lat. W 2006 została wybrana na radną lubelskiej rady miejskiej. Ówczesna 23-latka była najmłodszym członkiem tego gremium. W Radzie Miasta Lublin zasiadała zaledwie rok. W 2007 r. wystartowała w wyborach parlamentarnych uzyskując mandat poselski. W 2011 r. z powodzeniem ubiegała się o reelekcję. Cztery lata później w wyborach zdobyła zaledwie 4,1 tys. głosów i po ośmiu latach musiała opuścić Wiejską.

Nową pracę znalazła bardzo szybko, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, rządzonym przez koalicję PSL-PO. Bez konkursu została dyrektorem Departamentu Certyfikacji.

W 2018 r. po wyborze posła Wojciecha Wilka (PO) na burmistrza Kraśnika, wzięła urlop w UMWL i wróciła do Sejmu, ale nie na długo. W kolejnych wyborach w 2019 r. nie startowała, choć jej nazwisko zostało pierwotnie – jak twierdziła bez jej zgody – umieszczone na 4. miejscu listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu lubelskim.

Marek wróciła do Urzędu Marszałkowskiego, w którym zmieniła się opcja rządząca – PSL i PO zastąpiła Zjednoczona Prawica, sprawiając tym samym włodarzom nie lada kłopot.

– Zęby marszałkom zgrzytały, bo jak to, była posłanka PO w PiS-owskim urzędzie, ale przepisy nie pozwalały ją zwolnić. Magda zaczęła jednak mocno skręcać w prawo, co było widać choćby po jej działaniach w mediach społecznościowych. Ostatecznie, w grudniu ubiegłego roku została p.o. dyrektora jednego z ważniejszych unijnych departamentów – Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Teraz złożyła partyjną legitymację, czego można się było spodziewać – mówi tygodnikowi jedna z działaczek lubelskiej PO, dobra znajoma byłej posłanki.

Magdalena Marek mówiąc o powodach rozstania z PO podkreśla, że chce poświęcić się innym sprawom, przede wszystkim rodzinie. Zaznacza, że jej decyzja nie jest podyktowana żadnymi innymi okolicznościami.  LK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here