Z wiceprezesa na… dyrektora

Krzysztof Komorski ma nową posadę w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Z funkcji członka zarządu spółki został zdegradowany na stanowisko dyrektora ds. technicznych. To kolejne kierownicze stanowisko w „kolekcji” 37-letniego polityka. Propozycję dalszego zatrudnienia w MOSiR dostał również Mirosław Kasprzak, odwołany niedawno wraz z Komorskim.


– Krzysztof Komorski i Mirosław Kasprzak otrzymali propozycje zatrudnienia w spółce na innych stanowiskach, już nie jako członkowie zarządu. Krzysztof Komorski przyjął tę propozycję i został zatrudniony w MOSiR „Bystrzyca” jako dyrektor ds. technicznych.

Mirosław Kasprzak jeszcze nie potwierdził przystania na propozycję – powiedział w minioną środę Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR „Bystrzyca”.

Przypomnijmy, że Komorski i Kasprzak do niedawna zasiadali w zarządzie spółki. Zostali odwołani na początku lutego, decyzją rady nadzorczej. Podobny los spotkał prezesa Jacka Czareckiego, który, w odróżnieniu od Komorskiego, definitywnie zakończył pracę w spółce. Nowym prezesem MOSiR-u został Marek Spuz vel Szpos, do niedawna wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Rada nadzorcza tłumaczyła zmiany „analizą bieżącej sytuacji spółki”. Część osób uważa, że może chodzić o złą sytuację finansową MOSiR-u, ale wydaje się, że powierzenie kolejnej atrakcyjnej posady K. Komorskiemu, obala tę teorię. Odnotujmy, że w 2018 roku strata spółki wyniosła ponad 5 milionów złotych. Nie przeszkodziło to jednak w rozszerzeniu zarządu. Jesienią 2018 roku intratną posadę w MOSiR dostał wspomniany Krzysztof Komorski, w przeszłości zastępca prezydenta Lublina. Dane finansowe za 2019 rok nie zostały jeszcze opublikowane.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” jest największym w województwie lubelskim podmiotem oferującym usługi sportowe i rekreacyjne. MOSiR zarządza m.in.: Areną Lublin, Aqua Lublin, halą Globus, lodowiskiem Icemania, Centrum Sportowo-Rekreacyjnym przy ulicy Łabędziej, halą sportowo-widowiskową im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich, stadionem lekkoatletycznym i piłkarsko-żużlowym przy Al. Zygmuntowskich czy Słonecznym Wrotkowem.

Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here