Z Żółkiewki do Muzeum Wsi Lubelskiej

W ramach wakacyjnej oferty zajęć edukacyjnych proponowanych przez Muzeum Wsi Lubelskiej grupa dzieci z gminy Żółkiewka wzięła udział w grze „Hej Lato”.

Dzieci pod opieką pracowników Ośrodka Kultury w Żółkiewce zostały podzielone na trzy grupy. Celem każdej z nich było odnalezienie w jak najkrótszym czasie wytypowanych obiektów muzealnych, m.in.: dwór ziemiański, chałupa zielarska, kuchnia żydowska. W każdym ze stanowisk uczestników witał pracownik Muzeum Wsi Lubelskiej, który miał dla nich przygotowane zadania.

Wizyta w skansenie stała się okazją do wyjątkowej podróży oraz namacalnego spotkania z przeszłością. Dzieci uczyły się pracy w grupie i pomagały sobie nawzajem. Pogoda dopisała, było słonecznie, co sprawiło, że w plenerze dzieci bardzo dobrze się bawiły i aktywnie spędziły czas.

Przy okazji Ośrodek Kultury w Żółkiewce zaprasza w dniach 22-26 lipca do udziału w wakacyjnych zabawach integracyjnych dla dzieci, od 29 lipca do 3 sierpnia w „Wakacyjnych warsztatach artystycznych” z muzyką, tańcem, śpiewem, zabawami i opowieściami oraz od 5 do 9 sierpnia na zajęcia taneczne. (k)