Za gaz dwa razy więcej!

Burmistrz Izbicy Jerzy Lewczuk z niedowierzaniem złapał się za głowę, gdy zobaczył faktury za gaz, jakie dostały urząd miasta i jednostki mu podległe. – W styczniu spodziewaliśmy się wyższych rachunków, ale nie sądziliśmy, że zapłacimy prawie dwa razy tyle, co w grudniu minionego roku – twierdzi.

Z nowym rokiem ceny gazu poszły w górę. Najbardziej po kieszeni dostali właściciele restauracji, piekarni, barów, którym przyszły rachunki z podwyżką o kilkaset procent. Sporo zapłacą też samorządy.

Burmistrz Izbicy Jerzy Lewczuk, nie spodziewał się jednak, że rachunki będą dwa razy wyższe od tych, które zostały wystawione w grudniu 2021 r. – Wszyscy wiedzieliśmy, że będą podwyżki. Gdy zobaczyłem faktury, złapałem się za głowę – mówi. – Nie wierzyłem w liczby, które były na rachunkach.

Urząd Miasta i Gminy w Izbicy w grudniu minionego roku za gaz zapłacił fakturę w kwocie 2 762,01 zł. Rachunek, jaki dostał w styczniu, opiewa na 5 589,12 zł. Szkoła Podstawowa w Orłowie Drewnianym w ubiegłym miesiącu na gaz wydała 12 303,51 zł. W styczniu z kolei zapłaci aż 20 574,83 zł. Szkoła Podstawowa w Izbicy w grudniu otrzymała rachunek za gaz na kwotę 4 657,28 zł, a w styczniu na 9 173,30 zł.

– Podwyżki są naprawdę wysokie, bardzo nas martwią, ale liczymy na pomoc i wsparcie dla samorządów ze strony rządzących krajem – podkreśla burmistrz Jerzy Lewczuk. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here