Za kierownicą pijany i ścigany

(3 maja) Policjanci z wydziału ruchu drogowego chełmskiej komendy zatrzymali do kontroli na terenie gminy Chełm samochód marki Honda, za kierownicą którego siedział młody mężczyzna. Jak się okazało, był kompletnie pijany – alkomat wykazał u niego blisko 2,5 promila alkoholu. Poproszony o dokumenty do okazania, stwierdził, że nie ma ich przy sobie, po czym podał mundurowym fałszywe nazwisko.


– Policjanci ustalili, że jest to poszukiwany przez sąd trzema listami gończymi 27-letni mieszkaniec gminy Chełm. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od ponad dwóch lat. Ma na swoim koncie przestępstwa przeciwko mieniu i bezpieczeństwu w komunikacji – informuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. – Teraz najbliższy czas spędzi w zakładzie karnym, odbywając orzeczoną karę pozbawienia wolności w łącznym wymiarze ponad dwóch miesięcy – dodaje rzecznik.

Na tym nie koniec, bo po wyjściu z więzienia 27-latka czeka kolejna sprawa w sądzie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. (pc)