Za mały kapitał

Czy prezes miejskiej spółki sportowej chciał zrezygnować z funkcji czy ktoś celowo rozpuszcza nieprawdziwe informacje na ten temat? Miasto zaprzecza tym „rewelacjom” i zapewnia, że nic nie zagraża funkcjonowaniu spółki. Niezagrożony ma być też jej budżet. A to właśnie brak pieniędzy na działalność miał być rzekomym powodem „zamieszania”.

Powołana w maju spółka Chełmski Klub Sportowy miała trudne początki. Z przyjęciem pod skrzydła ChKS sekcji siatkarzy nie było co prawda kłopotu i klub Arka Tempo szybko przystąpił do spółki. Ale w przypadku piłki nożnej pojawiły się pewne trudności. Najpierw gdy okazało się, że długi stowarzyszenia ChKS Chełmianka przewyższają kapitał założycielski spółki, która nie udźwignie na starcie wszystkich zobowiązań. Ostatecznie udało się wypracować kompromis i przejąć Chełmiankę z zaległościami jedynie wobec zawodników.

Wspomniany kapitał założycielski spółki, który wynosił tylko 100 tys. zł, to zdecydowanie za mało, żeby utrzymać dwa kluby. Wielu działaczy uważa, że miasto powinno dołożyć znacznie więcej do spółki, zwłaszcza na początku jej działalności.

– Miasto nie szczędzi pieniędzy na dokładanie do pensji w MPRD, czyli spółki przed którą nie ma już żadnej przyszłości i czeka ją likwidacja, a „skąpi” się grosza dla spółki, którą właśnie powołało i zapowiadało, że da „impuls do rozwoju sportu w mieście”, a w przyszłości będzie administrować infrastrukturą rekreacyjną w Chełmie – mówią sportowcy.

Na samych sponsorach trudno oprzeć funkcjonowanie zwłaszcza na początku działalności, kiedy zbliżają się płatności a w kasie brakuje pieniędzy. To podobno dlatego prezes ChKS Artur Juszczak miał przed tygodniem zagrozić rezygnacją ze stanowiska. W mieście zapewniają, że to plotki. – Ostatnie posiedzenie Rady Nadzorczej spółki odbyło się 30 czerwca – informuje Wojciech Wójcik, dyrektor Gabinetu Prezydenta Miasta Chełma. – Nie ma tematu rezygnacji lub odwołania prezesa.

Na pytanie o zagwarantowanie finansowania bieżącej działalności do końca br. Wójcik zapewnia, że działalność spółki nie jest zagrożona. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here