Za przedszkole zapłacisz komórką

Świdnicki ratusz chce wprowadzić aplikację internetową, za pomocą której można zapłacić za przedszkole czy elektronicznie kontaktować się z placówką. Aplikacja ma ruszyć od kwietnia.


Chodzi dokładnie o usługę platformy internetowej „4parents”. Będzie ona bezpłatna i dostępna całą dobę. Będzie można z niej korzystać również z telefonu komórkowego.

– Aplikacja ułatwi kontakt między przedszkolami a rodzicami. Będzie ona działać trochę na zasadzie dziennika elektronicznego – tłumaczy Ewa Jankowska, sekretarz urzędu miasta.

Za pośrednictwem aplikacji rodzice będą mogli np. poinformować, że dziecko będzie nieobecne w przedszkolu lub potwierdzić wyjście pociechy z przedszkola. Aplikacja będzie przypominać o wszystkich płatnościach oraz umożliwi ich regulowanie. Pozwoli na bieżąco sprawdzać „tablicę ogłoszeń”, wysyłać pytania czy informacje do dyrektora lub opiekuna grupy.

– Nowy system zamierzamy wdrożyć od 1 kwietnia, ale na początek będzie można skorzystać zarówno z aplikacji, jak również ze starego systemu ewidencji. Natomiast od nowego roku będzie funkcjonować już tylko aplikacja – mówi sekretarz Jankowska. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here