Zabawa w teatr

Od 5 lipca w Domu Kultury w Kraśniczynie trwa Lato w Teatrze – półkolonie dla dzieci. W ciągu dwóch tygodni uczestnicy pracują nad efektem finałowym, którym będzie autorska „gra wiejska”, a do udziału w niej zaproszą swoich bliskich oraz mieszkańców gminy.


Dzięki współpracy z inicjatywą Okno na teatr, dzieci w trakcie dwutygodniowej przygody bawią się, majsterkują i poznają zakamarki Kraśniczyna pod okiem grupy instruktorów w składzie: Izabella Gawęcka, Katarzyna Pągowska, Anna Sadowska, Arkadiusz Pasożyt i Piotr Śnieguła. W pracy pomogą im: dyrektor DKK Marta Zorska-Swatowska, Monika Wronka, Ewelina Antoniak i Zofia Kędra. W tle towarzyszą Lotta i Emil – postacie z opowieści Astrid Lindgren.

Trwałą pamiątką po zakończonym wydarzeniu będzie mural na ścianie budynku gospodarczego przy ulicy Polnej zaprojektowany i stworzony przez uczestników półkolonii. Efekty wspólnej pracy już niebawem. Lato w Teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. (k, fot. Michał Wojtarowicz)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here