Bo zabawa to ważna sprawa

Aż 806 zabawek udało się zebrać podczas zbiórki organizowanej w ramach kampanii „Zabawa to poważna sprawa” w sklepie IKEA Lublin. Maskotki oraz inne zabawki trafiły w czwartek do dzieci z lubelskich szpitali: Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego.

Zbiórka trwała od 5 listopada do 23 grudnia. Odwiedzający przed świętami sklep IKEA przy Al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie mogli ofiarować zakupione w nim maskotki oraz inne zabawki na rzecz dzieci.
– IKEA Lublin zainicjowała tę akcję i dała możliwość niesienia wsparcia chorym dzieciom, jednak nie byłoby to możliwe bez klientów naszego sklepu, którzy wykazali się bardzo dużą wrażliwością na potrzeby najmłodszych. Dzięki nim udało się przekazać aż 806 zabawek. Zainteresowanie zbiórką przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy bardzo za zaangażowanie i pomoc – podsumowała akcję Izabela Duda ze sklepu IKEA w Lublinie.
Początkowo maskotki ze zbiórki miały trafić tylko do dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, jednak ze względu na to, że udało się zgromadzić bardzo dużą liczbę zabawek, trafią one także do dzieci z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie.
– Pobyt w szpitalu zawsze wiąże się ze stresem naszych małych pacjentów. Przejazd karetką czy zwykłe badanie budzi lęk wśród dzieci. W tym wypadku maskotki sprawdzają się idealnie, ponieważ pozytywnie wpływają na najmłodszych i odwracają ich uwagę od bólu, dlatego często ułatwiają nam przeprowadzenie podstawowych czynności medycznych – mówi Agnieszka Osińska, rzeczniczka USD w Lublinie.
Zabawki trafiły bezpośrednio do dzieci znajdujących się na oddziałach, dzięki czemu maluchy mogą grać i bawić się w oczekiwaniu na powrót do zdrowia. Maskotki znalazły się także w karetkach, gdzie będą towarzyszyły dzieciom w drodze do szpitala.
BS