Zabawki też mogą być nielegalne

Krasnostawscy policjanci z wydziału kryminalnego, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, zabezpieczyli ponad 300 sztuk artykułów, głównie zabawek, z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Oferowane towary ujawniono na terenie jednego ze sklepów na terenie Krasnegostawu.

Efektem wspólnej pracy pomiędzy krasnostawskimi kryminalnymi, a funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej było ujawnienie ponad 300 sztuk artykułów z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. – Były to głównie popularne zabawki i odzież, które oferowano do sprzedaży w jednym ze sklepów na terenie miasta. Podczas przeszukania placówki całość nielegalnego towaru została zabezpieczona. Wstępna ustalona wartość rynkowa tych artykułów to prawie 80 tys. zł – mówi Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji.

Funkcjonariusze będą teraz dokładnie badać sprawę, a osoby wprowadzające do obrotu przedmioty z podrobionymi znakami towarowymi muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną. – Zgodnie z przepisami to za to przestępstwo grozić im może kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – dodaje rzecznik. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here