Zabiegają o dodatkowe 15 milionów

Powiat świdnicki stara się o kolejne pieniądze z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Tym razem chodzi o kwotę ok. 15 mln zł. Środki te chciałby wykorzystać m.in. na remont ulicy Dworcowej.


Przed kilkoma tygodniami informowaliśmy, że Powiat Świdnicki, podobnie jak inne samorządy, otrzymał wsparcie w ramach rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– Rządowy program przeznaczony jest dla gmin i powiatów, a wysokość przyznawanych dotacji wynika z relacji wydatków majątkowych i ich zamożności. Cieszymy się, że dostępny jest instrument umożliwiający wykonywanie naszych ustawowych funkcji i zadań – mówi Łukasz Reszka, starosta świdnicki.

Z pierwszej puli świdnicki samorząd otrzymał blisko 3,8 mln zł. Teraz władze powiatu złożyły kolejny wniosek o blisko 15 mln zł na trzy inwestycje: rozbudowę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świdniku, remont ulicy Jarzębinowej w Krępcu oraz modernizację ulic Struga i Dworcowej w Świdniku.

– Jeśli uda się pozyskać dodatkowe fundusze, pieniądze z pierwszej transzy przeznaczymy na niezbędne remonty budynków w Rybczewicach oraz Krzesimowie. Zmodernizujemy także, między innymi, parking przy przychodni przy al. Lotników Polskich 22 oraz zabezpieczymy środki na wkłady własne remontów kilku powiatowych dróg – dodaje Ł. Reszka.

Spośród nowych inwestycji, najbardziej kosztowna byłaby modernizacja ul. Dworcowej. Rozbudowa SOS-W mogłaby pochłonąć 4,6 mln zł, zaś remont w Krępcu oszacowano na 5 mln zł. Czy powiat świdnicki otrzyma dodatkowe pieniądze, okaże się najprawdopodobniej w październiku. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here