Zabiegają o uczniów

W marcu szkoły rozpoczęły coroczną akcję promocyjną poprzedzającą rekrutację. W ubiegłym tygodniu gościliśmy, towarzysząc dziesiątkom potencjalnych przyszłych uczniów, w lubelskim Gimnazjum nr 7 przy ul. Krasińskiego 7 oraz w Szkole Podstawowej nr 23 przy ul. Podzamcze

Dwujęzyczna podstawówka zamiast gimnazjum

Od 1 września br. w budynku Gimnazjum nr 7 im. Jana Kochanowskiego powstanie publiczna Szkoła Podstawowa nr 57 im. Jana Kochanowskiego z oddziałami dwujęzycznymi, kontynuująca dotychczasową tradycję i dorobek Gimnazjum nr 7 im. Jana Kochanowskiego. W szkole będzie można się uczyć m.in. w rozszerzonym zakresie języka angielskiego, hiszpańskiego czy ratownictwa medycznego. Uczniowie szkoły przygotowali dla swoich przyszłych kolegów różnego rodzaju niespodzianki: loterie fantowe, quizy, pokazy medyczne i chemiczne, zagadki językowe i konkursy z nagrodami. Dobrej zabawy nie brakowało.

Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 23

Wiosenne piosenki – występ dzieci z oddziału przedszkolnego, eksperymenty z bańkami, zabawa z językiem angielskim, lepienie z masy solnej, rysowanie w kaszy mannie, ale i kodowanie w różnych językach programowania z ozobotami, małymi robotami. Ci, którzy przybyli w ubiegłą środę na Dzień Otwarty do Szkoły Podstawowej nr 23 im. Olimpijczyków Polskich przy ul. Podzamcze, na brak atrakcji nie mogli narzekać. Szkoła ma na przyszły rok ambitny plan utworzenia czterech klas pierwszych, w tym jednej o profilu sportowym. (EM.K., BS)