Zabił w obronie matki?

Morderstwo w Wierzchowiskach Drugich – nie żyje 60-letni Ryszard W. Zginął od ciosu nożem. Policja zatrzymała syna jego konkubiny, Grzegorza J. Podejrzany tłumaczył, że działał w obronie matki.


Tragedia rozegrała się w niedzielę (30 lipca) w Wierzchowiskach Drugich (gm. Piaski). W domu 60-letniego Ryszarda W. przebywała jego konkubina – Anna J. i jej syn – 42-letni Grzegorz J.
Od pewnego czasu właściciel domu nadużywał alkoholu, a pod jego wpływem miał wszczynać awantury i być agresywnym w stosunku do domowników. Tego dnia Ryszard W. również pił. Pomiędzy nim a jego partnerką doszło do kłótni. W jej wyniku 60-latek miał uderzyć kobietę. Widząc to jej syn, Grzegorz J., zareagował – chwycił nóż i rzucił się z nim na agresora. Potem wybiegł z domu.
Na miejscu interweniowało pogotowie i wezwana przez nie policja. Ryszardowi W. nie dało się już pomóc. Mundurowi przystąpili do poszukiwań 42-latka. Znaleźli go niebawem, na jednej z pobliskich posesji.
– W chwili zatrzymania 42-latek był pod wpływem alkoholu. W wydychanym powietrzu miał 4 promile – informuje mł. asp. Elwira Domaradzka ze świdnickiej policji.
Sprawca trafił do aresztu. Zostanie tam przynajmniej 3 miesiące. Jak udało nam się dowiedzieć tłumaczył się, że działał w obronie matki.
– Wyjaśniał również, że do zdarzenia doszło przypadkowo. Ustalamy wszystkie okoliczności tego zdarzenia – mówi Marcin Nosowski, zastępca Prokuratora Rejonowego w Świdniku.
Grzegorz J. w przeszłości był już karany za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu. Za zabójstwo Ryszarda W. grozi mu dożywocie. (w)