Zabójca koronawirusa w akcji

Od 4 maja znowu mogą być otwarte niemal wszystkie sklepy i salony w centrach handlowych. W dobie koronawirusa niezwykle ważne są wszelkie działania profilaktyczne, mające na celu zmniejszenie ryzyka zakażenia w miejscach publicznych. W VIVO!Lublin dobrze o tym wiedzą

Lubelska firma NOYEN kontynuuje walkę z koronawirusem! Po tym jak wprowadziła na rynek wirusobójczy preparat Noyen Protect +, dzisiaj (11 maja) zaprezentuje robota dezynfekującego. Testy nowego urządzenia, powstałego dzięki ścisłej współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie oraz światowym liderem w automatyzacji opartej na pracy robotów, firmą KUKA, odbędą się w VIVO! Lublin.

NOYEN od wielu lat zajmuje się produkcją urządzeń myjących i środków chemicznych. Dezynfekcja przestrzeni publicznej oraz odpowiedni do tego celu dobór urządzenia to obecnie priorytetowe kwestie, nad którymi pracuje marka. Wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie oraz firmą Mobile Industrial Robots z Danii firma stworzyła robota do dezynfekcji powierzchni publicznych.

Maszyna pomyślnie przeszła szereg badań w nowoczesnym laboratorium. Teraz przyszła kolej na testy w warunkach rzeczywistych. Do tego celu swoją powierzchnię użyczy centrum handlowe VIVO! Lublin, w którym już dzisiaj (11 maja), robot dezynfekujący zaprezentuje swoje możliwości. Badania te mają na celu sprawdzenie zaproponowanych przez naukowców rozwiązań.

– Z największą przyjemnością udostępniamy powierzchnię naszego centrum handlowego lubelskiej firmie NOYEN, która po raz pierwszy poza laboratorium będzie testowała, stworzonego we współpracy z duńską firmą Mobile Industrial Robots oraz Uniwersytetem Przyrodniczym, robota do dezynfekcji.

Zdajemy sobie sprawę, że dbanie o czystość przestrzeni ogólnodostępnych i zakładów pracy jest w obecnych czasach sprawą priorytetową. Liczymy, że przeprowadzone u nas testy przyczynią się do pozytywnych wniosków i zakończenia finalnych prac naukowców – mówi Małgorzata Daca-Gardynik, dyrektor VIVO! Lublin. R

NOYEN produkuje i projektuje przede wszystkim myjnie przemysłowe oraz maszyny dla różnych gałęzi przemysłu. Oferuje rozwiązania mycia przemysłowego w technologiach natryskowych, ultradźwiękowych, także na stanowiskach w pełni zautomatyzowanych. Siedziba główna i Zakład Produkcji Urządzeń mieszczą się przy ul. Braci Krausse 6 na Felinie, produkcja chemii przemysłowej i laboratorium przy ul. Tokarskiej 9 B.

Dzisiaj w VIVO! Lublin robot dezynfekujący Noyen zaprezentuje swoje możliwości.