Zabójcze żelastwo w lesie

Podczas wykonywania czynności kontrolnych w jednym z kompleksów leśnych, patrol pieszy Straży Leśnej z Krasnegostawu znalazł wykopany oraz pozostawiony na drodze pocisk.

Na terenie krasnostawskich lasów nadal znajduje się wiele niebezpiecznych pamiątek z pierwszej i drugiej wojny światowej. – Stanowią one śmiertelne zagrożenie dla pracowników oraz gości lasów – zauważa Aleksandra Szewczyk z Nadleśnictwa Krasnystaw. Takiego niebezpiecznego odkrycia dokonali w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze krasnostawskiej Straży Leśnej. W jednym z lasów Nadleśnictwa Krasnystaw patrol natknął się na spory pocisk. Wyglądało tak, jakby ktoś go wykopał i przeniósł na drogę, co jest sprzeczne z wszelkimi normami bezpieczeństwa.

– Pamiętajmy, że w razie znalezienia niewypału lub niewybuchu należy: nie dotykać i nie przenosić znalezionego przedmiotu, niezwłocznie oddalić się na bezpieczną odległość z miejsca zagrożenia, powiadomić policję lub zadzwonić pod ogólnopolski numer alarmowy 112 – przypomina Szewczyk.

Dodajmy, że zgodnie z ustawą o lasach w ogóle zabronione jest rozkopywanie gruntu leśnego, a kodeks karny za taki czyn przewiduje karę grzywny nawet do 1000 zł. (kg, fot. Aleksandra Szewczyk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here