Zabrali kluczyki pijanemu

Godną naśladowania postawą wykazało się małżeństwo, które – widząc na drodze nietrzeźwego kierowcę – uniemożliwiło mu dalszą jazdę. Zatrzymali, wyjęli kluczyki ze stacyjki i przekazali go w ręce policji.

(17 maja) Wieczorem dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie do zatrzymanego na drodze w Kamieniu pijaka za kółkiem. Delikwenta ujęła para, która akurat wracała tamtędy do domu.
– W pewnej chwili zauważyli, jak z przeciwka, wprost na nich, jedzie samochód marki skoda. Użyli klaksonu, aby zwrócić uwagę tego kierowcy. Wtedy auto wróciło na swój pas jezdni. Nabrali podejrzeń, że kierujący nim mężczyzna może być nietrzeźwy. Zawrócili i pojechali za nim. Gdy auto się zatrzymało, podeszli do niego, otworzyli drzwi, zgasili silnik i wyjęli kluczyki ze stacyjki – relacjonuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
Jak się okazało, 57-letni mieszkaniec gm. Kamień jechał bez prawa jazdy. Na domiar złego przebadany alkomatem miał w organizmie 3 promile alkoholu. Tyle dobrego, że – prowadząc w takim stanie – nie spowodował wypadku… Skoda została zabezpieczona, a mundurowi zatrzymali pijaka. Odpowie przed sądem, grozi mu do 2 lat więzienia. (pc)