Zabrzmią Wołyńskie Słowiki

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko” zaprasza w sobotę, 9 lipca, na charytatywny koncert zespołu „Wołyńskie Słowiki” z Łucka.
– Ten zespół to perełka Ukrainy! Powstał w 1998 r. z inicjatywy Towarzystwa Kultury Polskiej w Łucku, a występują w nim dzieci z polskim rodowodem. Oprócz koncertów na Ukrainie, grupa ma na swoim koncie występy na wielu światowych scenach. W bardzo zróżnicowanym repertuarze mieszczą się piosenki religijne, ludowe, patriotyczne a także utwory współczesne – mówi Marian Lackowski, prezes Stowarzyszenia.

Dzieci występują w naszym mieście charytatywnie. Zebrane środki przeznaczone będą na potrzeby podopiecznych Stowarzyszenia. Wejściówki w postaci cegiełek o wartości 20 zł do nabycia w dniu koncertu na hali MOSiR. Początek koncertu o godz. 17 – w hali sportowej MOSiR w Chełmie.
– Dla nas to tylko kilka groszy i chwila spędzona wspólnie przy znakomitym repertuarze, a dla dzieci występujących ogromna radość, że mogą zaprezentować swój talent i tym samym wspomóc osoby potrzebujące pomocy – przyznaje Lackowski. (mg)