Zachwaszczony problem

Czy zapomniany, zarośnięty niemal całkowicie chwastami chodnik przy ul. Technicznej będzie w końcu uporządkowany? Urzędnicy wyznaczyli nowy termin.


Całkowicie zarośnięty chodnik prowadzi do Centrum Motoryzacyjnego „Techniczna 4”. Pisaliśmy o nim jesienią ubiegłego roku. Wówczas miasto deklarowało szybkie działania. – Prace w zakresie oczyszczenia chodnika na ul. Technicznej wykonamy do końca stycznia, o ile nie nastąpi zmiana warunków atmosferycznych – mówił Grzegorz Jędrek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Niestety, mimo łagodnej i właściwie bezśnieżnej zimy zapowiadanych prac do tej pory nie zrealizowano. Urzędnicy zapewniają jednak, że pamiętają o tej sprawie. – Prace związane z oczyszczeniem chodnika zostaną zrealizowane do końca kwietnia – obiecuje Grzegorz Jędrek z Urzędu Miasta Lublin.

Czym drogowcy tłumaczą powstałe opóźnienie? – Przesunięcie terminu realizacji wynikało z warunków pogodowych w styczniu i lutym. Natomiast w marcu prowadzone było pozimowe oczyszczanie ulic objętych stałym, zimowym utrzymaniem – wyjaśnia Grzegorz Jędrek.

Marek Kościuk