Żacy Ogniwa na medal!

Młodzi pingpongiści Ogniwa Chełm odnieśli kolejne sukcesy. Tym razem w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w kategorii żaków. Zawody odbyły się w ubiegłą sobotę.


W kategorii chłopców wyniki mówią same za siebie. Pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski wywalczył najlepszy aktualnie zawodnik w województwie lubelskim, Szymon Mróz. W finale pokonał swojego klubowego kolegę Jonatana Piaseckiego 3:2. Obaj wywalczyli także tytuł najlepszej pary w grze podwójnej. Jeden i drugi uzyskali prawo startu w mistrzostwach Polski żaków, które w dniach 4-5 czerwca odbędą się w Olkuszu.

Udanie w mistrzostwach zaprezentowały się także dziewczęta. Na drugim stopniu podium w grze indywidualnej uplasowała się Wiktoria Piasecka. W walce o finał pokonała aktualnie najlepszą „żaczkę” w województwie Andżelikę Czajkę z Woli Skromowskiej 3:1. Dzięki zajęciu drugiego miejsca Wiktoria również wystąpi w mistrzostwach Polski. Warto dodać, iż Wiktoria aktualnie jest jeszcze „skrzatką”. Blisko finału była także Kinga Piech, która ostatecznie uplasowała się na trzeciej pozycji. W grze podwójnej dziewczęta zajęły drugie miejsce.

W grze mieszanej pary Ogniwa Chełm, Szymon Mróz i Wiktoria Piasecka oraz Jonatan Piasecki i Kinga Piech zajęły trzecie miejsca. W Woli Skromowskiej rozegrano także drużynowe mistrzostwa województwa. Pierwsze miejsce w kategorii chłopców pewnie zajęli Szymon Mróz i Jonatan Piasecki. Dziewczęta, Wiktoria Piasecka i Kinga Piech, po emocjonującym finale zakończyły swoje zmagania na drugim miejscu.

– Były to bardzo udane mistrzostwa dla naszych podopiecznych – mówi prezes Ogniwa Chełm, Jerzy Czarnecki. – Widać bardzo dobrą pracę w klubie. W najmłodszych kategoriach chełmski klub odnosi najwyższe sukcesy w województwie oraz walczy na arenie krajowej. Miejmy nadzieję, że oprócz nowego narybku klub przyciągnie także sponsorów, miłośników sportu, bez których udział dzieci w zawodach byłby niemożliwy. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here