Zaczęli od łopaty, skończą na piłce

Zespół Szkół w Trawnikach to ostatnia szkoła w powiecie bez boiska z prawdziwego zdarzenia. Ta sytuacja już długo jednak nie potrwa, bo w minionym tygodniu przy placówce ruszyła budowa kompleksu sportowego.
Przedstawiciele szkoły i rodzice nie ukrywają, że na inwestycję czekali bardzo długo. Zresztą plany budowy boiska w Trawnikach mają już blisko 10 lat.
– Pierwsze projekty były gotowe już w 2007 r. Wówczas nie udało się ich zrealizować – mówił Waldemar Białowąs, wicestarosta świdnicki.
W minionym roku nowe władze powiatu zapowiadały rozpoczęcie kilku inwestycji w przyszkolną bazę sportową. Jedną z nich była właśnie budowa boiska w Trawnikach. Pomysł został wprowadzony w życie w tym roku. Kilka tygodni temu przedstawiciele powiatu ogłosili przetarg na inwestycję i wybrali wykonawcę. Inwestycję będzie realizowała firma z Łęcznej. Zadanie zostało wycenione na ponad 600 tys. zł.
Przy Zespole Szkół w Trawnikach zostały zaplanowane dwa boiska. Jedno będzie służyć do piłki nożnej i ręcznej i będzie wyłożone sztuczna trawą. Drugie będzie miało charakter wielofunkcyjny i będzie można na nim grać w koszykówkę i siatkówkę. Obiekt również będzie miał sztuczną nawierzchnię, ale poliuretanową. Kompleks będzie się również składał z 4-torowej bieżni i skoczni w dal. Całość ma zyskać też nowe chodniki, ogrodzenie i oświetlenie zewnętrzne.
W miniony wtorek inwestycja oficjalnie się rozpoczęła. Przedstawiciele powiatu, szkoły i lokalnych władz wkopali pierwsze łopaty na budowie kompleksu. Wykonawca od razu rozpoczął dalsze prace, tym bardziej, że na zakończenie całej inwestycji nie ma zbyt wiele czasu.
– Uczniowie będą mogli korzystać z obiektów jeszcze w tym roku. Termin oddania ich do użytku został wyznaczony na 11 listopada – mówi Waldemar Białowąs. (kal)