Zaczną studia w Zakopanem

Tradycyjnie jak co roku przyszli studenci UMCS będą mieli szansę pojechać na obóz adaptacyjno-integracyjny „Adapciak”. Tym razem uczelnia proponuje wyjazd do Zakopanego w dniach 23-28 września.


Adapciak to świetna okazja, aby zacząć swoją przygodę ze studiami, zawrzeć nowe znajomości, spędzić czas poza miastem i w ciekawy sposób zakończyć wakacje. Tego rodzaju obóz to aż sześć dni przygody, zabawy i odpoczynku, w ramach którego będzie można dowiedzieć się wszystkiego o uczelni, dzięki czemu bez obaw przyszli studenci zaczną naukę. W tym roku Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej zaprosi wszystkich chętnych prosto w serce polskich gór, czyli do Zakopanego. Wyjazd kosztuje 400 zł. Aby pojechać, wystarczy wypełnić arkusz zgłoszeniowy na stronie uczelni. Liczba miejsc jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizatorzy zapewniają przejazd autokarem, zakwaterowanie, posiłki, ubezpieczenie i kadrę złożoną z reprezentantów samorządów wydziałowych. W programie znalazły się m.in. wieczory góralskie, ciekawe warsztaty prowadzone przez specjalistów oraz wycieczki z profesjonalnymi pilotami i przewodnikami. Wyjazd jest też okazją, żeby dowiedzieć się jak funkcjonuje uniwersytet, jak wyglądają studia, jak zaliczyć pierwszą sesję, na jaka pomoc socjalną można liczyć i jaka jest rola samorządów i innych organizacji studenckich oraz dlaczego warto angażować się w ich działalność.

Joanna Niećko