Zaduszki Muzyczne w Wojsławicach

(15 listopada) W Domu Kultury w Wojsławicach odbyły się „Zaduszki muzyczne”.

Wystąpili młodzi artyści. Część muzyczną rozpoczęły: Anna Brudnowska, Milena Seredowska, Karolina Sitarz i Magdalena Młynarska, które zaprezentowały piosenki z repertuaru Czesława Niemena, Agnieszki Osieckiej, Grażyny Łobaszewskiej oraz Katarzyny Prońko. Ilona Sołdaczuk i Julian Jasiuk, recytatorzy za Szkoły Podstawowej w Wojsławicach-Kolonii, przedstawili fragmenty utworów konkursowych, którymi będą reprezentować (w gronie pięciu osób) powiat chełmski na wojewódzkim Jesiennym Konkursie Recytatorskim w Lublinie.

W koncercie Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia usłyszeliśmy utwory muzyków, którzy już odeszli – Kory Jackowskiej, Anny Jantar czy Wioletty Willas.
Teatralną część wydarzenia wypełnił spektakl „Gęsia skórka w Wojsławicach” w wykonaniu młodzieżowej grupy dziecięcej „Nie tak poważni”, który w luźny sposób interpretował wielokulturową historię Wojsławic (informacja o tym wydarzeniu – na str. 16).

Chwila zadumy przy świecach, z poezją, muzyką i teatrem dała wytchnienie codziennym troskom i zabieganiu. Refleksja nad przemijaniem, często jest nam – pielgrzymom przez życie – bardzo potrzebna, a może nawet niezbędna… (-)