Zagadkowe zniknięcie auta

Kradzież czy pożyczka? Nietypowo zakończyło się odnalezienie daewoo, którego przywłaszczenie zgłosił mieszkaniec Chełma. W aucie ze zdziwioną miną siedział poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

Kilka dni temu mieszkaniec Chełma zgłosił dyżurnemu komendy, że znajomy pożyczył od niego samochód, ale go nie zwrócił. Dyżurny przyjął zgłoszenie o przywłaszczeniu mienia i przekazał mundurowym informacje na temat poszukiwanego srebrnego daewoo.

Jeszcze tego samego dnia, wieczorem, policyjny patrol zauważył poszukiwane auto przemieszczające się po drogach Pokrówki. Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli.

– Samochodem podróżowało trzech mężczyzn. Wśród nich nie było tego, który pożyczył auto od zgłaszającego. Policjanci ustalili natomiast, że jeden z pasażerów, 38-letni mieszkaniec Chełma, jest poszukiwany przez władze Wielkiej Brytanii Europejskim Nakazem Aresztowania – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

38-latek jest poszukiwany w związku z wprowadzaniem do obrotu na terenie UK nielegalnego alkoholu w ogromnych ilościach (mówi się nawet o ciężarówkach wypełnionych alkoholem po brzegi).

Zaraz potem okazało się też, że około półtorej godziny przed zatrzymaniem ten sam samochód został zatankowany na jednej ze stacji w mieście, a kierowca odjechał bez płacenia za paliwo.

Auto trafiło z powrotem do właściciela, poszukiwany ENA – do prokuratury, a z pozostałymi czynności przeprowadzali policjanci, chcąc ustalić, w jaki sposób auto znalazło się w ich posiadaniu. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here