Zaglądamy w portfele dyrektorów

Jak co roku osoby związane z lubelskim samorządem przedstawiają swoje oświadczenia majątkowe. Tym razem prezentujemy oświadczenia dyrektorów miejskich instytucji kultury.

Mirosław Haponiuk, były dyrektor Ośrodka Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” nie ma oszczędności. Jest właścicielem domu o powierzchni ok. 141,5 m kwadratowych (wartość 0,5 mln złotych). Ma też działkę rolną o powierzchni ok. 0,3 ha (wartość 60 tysięcy złotych). W ubiegłym roku zarobił ok. 72 tys. złotych w „Rozdrożach”, niespełna 32 tysiące złotych w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji, prawie 5 tysięcy złotych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, a ok. 2 tysiące złotych z innych źródeł. Jeździ Renault Laguna z 2009 roku. Spłaca kredyt na zakup domu w BNP Paribas. Według stanu na koniec 2019 roku do spłaty zostało ponad 95 tysięcy złotych. Spłaca również kredyt na cele konsumpcyjne w tym samym banku (do spłaty zostało ok. 27,5 tys. złotych).

Sławomir Księżniak, dyrektor Domu Kultury Węglin, nie ma oszczędności. Ma udział w domu o powierzchni 110 metrów kwadratowych, mieszkanie o powierzchni prawie 63 metrów kwadratowych (wartość 300 tysięcy złotych) i udział w gospodarstwie rolnym. W ubiegłym roku zarobił na etacie prawie 76 tysięcy złotych, a ok. 100 złotych z innych źródeł. Nie ma kredytów.

Adam Maruszak, dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca im. Wandy Kaniorowej, zaoszczędził 31 tysięcy złotych. Ma dom o powierzchni 67 metrów kwadratowych (wartość 250 tysięcy złotych), mieszkanie o powierzchni 76 metrów kwadratowych (wartość 450 tysięcy złotych), a także garaż o powierzchni 22 metrów kwadratowych (wartość 27 tysięcy złotych). W ubiegłym roku zarobił prawie 82 tysiące złotych w zespole im. Kaniorowej, ponad 42 tysiące złotych w Szkole Muzycznej, a prawie 2 tysiące złotych z innych źródeł. W świadczeniu wykazał też emeryturę żony w wysokości ponad 39 tysięcy złotych. Jeździ Toyotą Auris z 2012 roku. Nie ma kredytów.

Tomasz Pietrasiewicz, dyrektor Ośrodka „Brama Grodzka-Teatr NN” zgromadził 30 tysięcy złotych oszczędności. Ma dom o powierzchni 110 metrów kwadratowych na działce o powierzchni prawie 4 arów (wartość 300 tysięcy złotych). Jest właścicielem mieszkania o powierzchni ok. 32 m kwadratowych (wartość 150 tysięcy złotych) i gospodarstwa rolnego o powierzchni ponad 7 hektarów (wartość 190 tysięcy złotych). W ubiegłym roku zarobił za pracę w ośrodku ok. 105 tysięcy złotych. Nie ma kredytów.

Karolina Rozwód, dyrektor Teatru Starego, zaoszczędziła 35 tysięcy złotych. Ma mieszkanie o powierzchni ponad 50 metrów kwadratowych (wartość 270 tysięcy złotych). W ubiegłym roku za pracę w teatrze zarobiła ok. 124,5 tys. złotych. Jeździ Suzuki Swift z 2009 roku (współwłasność z byłym mężem). Nie ma kredytów. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here