Zagraj w dwa ognie

Lubelska fundacja „Dwa Ognie” szuka wolontariuszy. – Osoby, które się do nas zgłoszą, będą mogły zdobyć cenne doświadczenie z zakresu animacji kultury i pedagogiki – zachęca jej prezes Emilia Lipińska, znana społeczniczka z Rur, członkini tamtejszego zarządu dzielnicy.


Fundacja zajmuje się „tworzeniem warunków do integracji międzypokoleniowej lokalnych społeczności oraz ich współdziałania na rzecz prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży w oparciu o gry i zabawy podwórkowe oraz pożyteczne formy spędzania wolnego czasu”. – Przypominamy dorosłym i przekazujemy młodym najlepsze wspomnienia z dzieciństwa – mówi prezes fundacji.

Jej podopieczni biorą udział w Nocy Kultury, wiosennym topieniu marzanny, a także w „objazdowych zabawach podwórkowych”. W wakacje dzieci spotykają się z animatorami na wszystkich osiedlach Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, gdzie uczestniczą w takich zabawach, takich jak „berek” czy „chowany”.

Fundacja szuka wolontariuszy. – Pomoc będzie nam potrzebna np. przy organizacji planowanej przez nas zbiórki publicznej. Zapraszamy do współpracy nie tylko osoby dorosłe, ale też młodzież w wieku 15-18 lat, która chciałaby spróbować swoich sił w wolontariacie – dodaje E. Lipińska. Jakie kryteria trzeba spełniać, aby zostać wolontariuszem? – Szukamy osób, które zarażają pozytywna energią, nie boją się wyzwań, są otwarte na innych, mają głowę pełną pomysłów, są nastawione na działanie, są odpowiedzialne, sumienne i gotowe w pełni zaangażować się w realizowane zadania. Nie wymagamy doświadczenia, ale oczekujemy pewnej dyspozycyjności, szczególnie w okresie letnim – wymienia prezes. Co oferuje fundacja?

– Wolontariusze dostaną zaświadczenie potwierdzające zaangażowanie w realizowane przez nas działania. Osoby, które wykażą się dużym zaangażowaniem, mają szansę na kontynuację współpracy także w oparciu o umowę cywilno-prawną – informuje E. Lipińska. Chętni mogą się zgłaszać za pośrednictwem Facebooka, a także pisząc na adres mailowy fundacja2ognie@gmail.com.

Grzegorz Rekiel

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here