Zagrają dla Zuzi

Wójt gminy, przewodniczący rady gminy Fajsławice oraz Stowarzyszenie Manufaktura Futbolu po raz drugi organizują charytatywny turniej piłki nożnej oldbojów o Puchar Wójta Fajsławic. Impreza odbędzie się 10 października.

– Tym razem celem tej wspaniałej akcji będzie wsparcie sześcioletniej Zuzi Marzec, która urodziła się z hipoplazją nerwów wzrokowych oraz siatkówki – zapowiada Aleksandra Granat z Urzędu Gminy Fajsławice. – Z powodu dużej wady wzroku dziewczynka nie jest w stanie uczyć się pisma w czarnodruku i czytania. W codziennym funkcjonowaniu stale potrzebuje pomocy i opieki rodziców lub osoby dorosłej. Od urodzenia i zdiagnozowania wady jest regularnie rehabilitowana przez wyspecjalizowaną kadrę tyflopedagogów. Od 3 roku życia jest codziennie dowożona do przedszkola specjalnego – dodaje.

Dziewczynka rozpoczyna naukę w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Lublinie w klasie zerowej. Aby ułatwić jej ten edukacyjny start, rodzice planują zakup specjalnej maszyny brajlowskiej Perkins, która da Zuzi możliwość nauki pisania i czytania w warunkach domowych bez konieczności wypożyczania jej ze szkoły, co byłoby dla opiekunów dużym obciążeniem. W obliczu aktualnej sytuacji epidemicznej i ewentualnego wprowadzenia nauczania zdalnego, maszyna będzie niezbędna. Zuzia będzie wykorzystywać ją do końca edukacji szkolnej. – Koszt zakupu tego urządzenia wynosi 4 500 zł. To duży wydatek dla rodziny Zuzi, dlatego organizatorzy turnieju pragną pomóc jej zebrać fundusze. Podczas zawodów przeprowadzone będą licytacje sportowych gadżetów, książek i fantów – mówi Granat.

Do 8 października prowadzona jest zbiórka fantów na licytację. Chętnych, którzy chcieliby w ten sposób wesprzeć akcję, zachęcamy do przynoszenia darów do budynku urzędu gminy (pokój nr 5) lub do Ośrodka Pomocy Społecznej w Fajsławicach.

Dla obecnych dzieci organizatorzy przygotowali mnóstwo zabaw i atrakcji. – Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w organizowanym turnieju i włączenia się w akcję charytatywną dla 6-letniej Zuzi – podsumowuje Aleksandra Granat. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here