Zagrali dla Maćka

Już po raz 14. w Świdniku odbył się Wojewódzki Charytatywny Turniej w Piłce Halowej. Popularny „charytatywny”, wymyślony w 2005 roku przez Artura Banasika, to jeden z największych, o ile nie największy tego typu turniej w naszym kraju. Co roku biorą w nim udział najlepsze zespoły z województwa, by pomóc chorej potrzebującej osobie. Nie inaczej było i tym razem.

Do 14. edycji turnieju, w którym najważniejsze było zebrać jak najwięcej środków na leczenie Macieja „Szoguna” Woźniackiego, wychowanka Lublinianki oraz zawodnika wielu amatorskich drużyn halowych zarówno grających w Lublinie, jak i w Świdniku, od pięciu lat zmagającego się z chłoniakiem Hodgkina (ziarnica złośliwa), zgłosiło się aż 28 zespołów.

Nie zabrakło najlepszych w regionie, na czele z piłkarzami AZS UMCS Lublin, występującym w I lidze futsalu, którzy przed tygodniem o mały włos nie awansowali do ćwierćfinałów Pucharu Polski, a także mistrzów XXI edycji Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu w Świdniku, ekipy In Loft Futsal Lublin oraz zespołu Solidarność PZL Świdnik, który rozgrywki TKKF Świt i Starostwa Powiatowego zakończył na drugim miejscu.

Niespodzianki nie było. Turniej wygrał zespół AZS UMCS II, który w finale pokonał 1:0 Politechnikę Lubelską.

W meczu o 3. miejsce Calcio Vazoni okazało się lepsze od LAKP Team, ale dopiero w rzutach karnych (w regulaminowym czasie był remis 1:1).

Imprezę honorowym patronatem objęli prezes LZPN Zbigniew Bartnik, który po zakończeniu turnieju uhonorował najlepszych piłkarzy, a także marszałek Jarosław Stawiarski, wojewoda lubelski Lech Sprawka oraz starosta świdnicki Łukasz Reszka. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here