Zagrali dla Tych, co odeszli…

Reprezentacja powiatu chełmskiego

W ubiegłą sobotę 23 listopada w Miejskiej Hali Sportowej w Chełmie odbyły się trzecie Piłkarskie Zaduszki poświęcone zmarłym działaczom, trenerem i sędziom związanym z ChOZPN.


Memoriał rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych, w rywalizacji seniorów oraz oldbojów. Podczas turnieju uczestnicy wspominali Ś.P.: Piotra Czerneckiego, Henryka Dulskiego, Władysława Gawlikowskiego, Aleksandra Kowalskiego, Mieczysława Olewińskiego, Michała Jarmułowicza, Witolda Kwiatkowskiego, Alfreda Ostrowskiego, Adama Jarmuszyńskiego, Włodzimierza Lejmana, Henryka Reję, Marka Kiwińskiego, Ryszarda Łapińskiego, Konstantego Starobrata, Wacława Koronę, Romana Maciejewskiego, Tomasza Wieczorka, Zygmunta Korzeniowskiego, Józefa Majdana, Zdzisława Włodarskiego, Aleksandra Mitka, Ireneusza Mikulskiego i Józefa Wosińskiego.

W rywalizacji seniorów wygrała reprezentacja Chełma (pod opieką Roberta Tarnowskiego, Radosława Leonowicza), która pokonała 2:1 drużynę z powiatu chełmskiego, 8:4 Krasnystaw i 7:4 Włodawę.

Drugie miejsce zajął powiat chełmski (prowadzony przez Piotra Molińskiego i Tomasza Hawryluka) po wygranych nad Krasnymstawem 4:3 i Włodawę 8:3. W decydującym o trzecim miejscu spotkaniu Krasnystaw (trenerzy: Mirosław Dębski, Andrzej Ignaciuk) wygrał z Włodawą (pod opieką Roberta Wójcika, Grzegorza Nowickiego) 5:4. Rywalizacja oldbojów była bardzo zacięta, a wszystkie startujące trzy drużyny zgromadziły po trzy punkty. Reprezentacja Chełma uległa powiatowi chełmskiemu 4:6 i wygrała z Włodawą 5:4. Z kolei drużyna z powiatu chełmskiego przegrała z Włodawą 2:3, ale zajęła pierwsze miejsce, a zdecydował o tym lepszy bilans bramkowy.(r)