Zagrali już po raz 10.!

To była nie tylko świetna piłkarska zabawa, ale i piękna lekcja historii dla najmłodszych. W 10. Wakacyjnym Mundialu Piłkarskim o Puchar Świdnickiego Lipca udział wzięło ponad 170 dzieci.

W imprezie, którą zorganizował Miejsko-Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, w trzech grupach wiekowych rywalizowało 17 zespołów, które przyjęły nazwy drużyn jak na prawdziwym mundialu.

W najmłodszej kategorii (rocznik 2008 i młodsi) spośród czterech zespołów najlepsza okazała się Japonia, a wyróżnienie indywidualne w postaci pamiątkowej koszulki otrzymał Filip Wroński. Druga była Kolumbia, a trzecie miejsce zajął Senegal.

W kategorii 2006 i młodsi wystartowało sześć drużyn, w tym dwie ekipy dziewcząt. Wśród szóstoklasistów najlepiej grała Wenezuela, która w karnych pokonała Hiszpanię. W drużynie Wenezueli pamiątkową koszulkę i wyróżnienie otrzymał Kacper Woźniak. Organizatorzy nagrodzili także Julię Kasprzak za dobrą postawę na boisku.

W najstarszej kategorii – rocznik 2003 – wystartowało siedem drużyn, które rozegrały morderczy turniej w upale, grając systemem „każdy z każdym”. Rywalizacja wśród najstarszych zakończyła się zwycięstwem Belgii, która trzema punktami wyprzedziła Ukrainę. Trzecie miejsce zajęła drużyna USA. W tej grupie wyróżnienie w postaci koszulki otrzymał Dawid Wdowicz z Belgii.

Podczas oficjalnego zakończenia turnieju Grzegorz Martyniuk z M-PSZS przekazał pamiątkową koszulkę dla burmistrza Świdnika Waldemara Jaksona w podziękowaniu za wsparcie przez gminę wszystkich edycji turnieju. Koszulkę odebrał zastępca burmistrza Andrzej Radek, który dekorował zwycięzców. Medalami i dyplomami wszyscy uczestnicy Mundialu uhonorowani zostali przez starostę świdnickiego Łukasza Reszkę, (który obok burmistrza objął patronatem turniej) oraz Radosława Szczerbę, prezesa MKS Avia Świdnik.

Każdy z uczestników otrzymał także wodę mineralną i słodkie upominki. BS

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here