Zagwozdka z łotewską ładą

Łada
Łada z przyczepką od kliku miesięcy tkwi na trawniku obok Przedszkola nr 2

Stara łada na łotewskich numerach wraz z przyczepką od kilku miesięcy „wrasta” w trawnik obok miejskiego Przedszkola nr 2 przy ul. Lawinowej. Widok porzuconego auta denerwuje, a zarazem intryguje okolicznych mieszkańców, którzy zastanawiają się dlaczego kierowca zostawił samochód w tym miejscu i czy przypadkiem nie padł ofiarą jakiegoś przestępstwa.

– Stara łada Samara stoi w tym miejscu już dobre pół roku. Podobno na początku w stacyjce były nawet kluczyki. Zastanawiamy się z sąsiadami co mogło się stać z właścicielem tego auta, ale także czy nie stanowi ono jakiegoś zagrożenia dla przedszkolaków – mówi pan Tomasz, mieszkaniec pobliskiego bloku.

Nasz Czytelnik dodaje, że mieszkańcy próbowali zainteresować tą sprawą policję i straż miejską, ale jak na razie bez efektów. Policjanci potwierdzają, że prowadzili czynności w tej sprawie. – Dzielnicowi z V Komisariatu Policji sprawdzili dokładnie ten pojazd, zarówno pod względem tego czy nie stanowi on zagrożenia, jak i tego czy nie był on wykorzystany do dokonania przestępstwa lub nie został skradziony i nic takiego nie stwierdzili więc ewentualne usunięcie pojazdu czy poszukiwanie właściciela nie leży w gestii policji – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Okazuje się, że sygnału o porzuconym aucie nie zignorowała również straż miejska, która podjęła czynności w celu jego usunięcia. – Zgodnie z zobowiązującymi procedurami, skierowaliśmy wniosek do Zarządu Dróg i Mostów o wydanie dyspozycji na usunięcie tego auta. Niezwłocznie po jej otrzymaniu wezwiemy holownik, który odholuje pojazd na parking depozytowy – informuje Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej w Lublinie.

Prośby o usunięcie pozostawionych wraków zdarzają się dość często. Tylko od początku tego roku strażnicy odholowali już 15 porzuconych aut, a kolejnych 81 zabranych zostało przez ich właścicieli po wezwaniu ze strony strażników. M

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here