Zainstaluj sobie solary

Gmina Fajsławice informuje, że trwa dodatkowy nabór na montaż kolektorów słonecznych do przygotowania ciepłej wody, montowanych na dachu lub ścianie domu. Instalacje będą montowane w ramach realizowanego projektu „Instalacje OZE na terenie gminy Fajsławice”.

Solary zostaną zainstalowane do końca listopada. Całkowity koszt wykonania dwóch paneli z zasobnikiem 300 litrów to 11,4 tys. zł, ale przewidziany wkład uczestnika projektu to 4,4 tys. zł. Koszt 3 paneli z zasobnikiem 400 l to z kolei wydatek rzędu 13,5 tys. zł, a gdy uczestniczy się w programie, to tylko 5,2 tys. zł.

– Warunkiem zakwalifikowania do projektu jest konieczność złożenia wypełnionych i opatrzonych podpisami wszystkich właścicieli nieruchomości, dokumentów zgłoszeniowych – mówi Aleksandra Granat z gminy Fajsławice.

Dokumenty dostępne są na stronie www.fajslawice.eu oraz w sekretariacie urzędu gminy Fajsławice. – Zgłoszenie do udziału w projekcie nie jest tożsame z zakwalifikowaniem do projektu. Gmina zastrzega sobie prawo do odrzucenia deklaracji w przypadku wątpliwości w zakresie prawdziwości czy rzetelności podanych danych – zaznacza Granat. Nabór ma charakter otwarty i prowadzony będzie do momentu zebrania brakującej liczby zgłoszeń. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here