Zajaśniały jazzowe gwiazdy

Tym razem Świdnik odwiedziła czołówka polskiej sceny jazzowej. W sobotę dla publiczności zaśpiewała Grażyna Łobaszewska, w niedzielę zagrał niezrównany Tomasz Stańko.
Jubileuszowa, bo piętnasta, edycja Świdnik Jazz Festivalu pod patronatem Elvina Jones’a właśnie przeszła do historii. Podobnie jak w poprzednich nie brakowało wielkich gwiazd, choć festiwal rozpoczął koncert rodzimej Helicopters Brass Orchestra. Świdniczanie zagrali w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w piątek wieczorem.
W sobotę centrum kultury zapełniło się miłośnikami jazzowego grania. Jako pierwsza tego dnia wystąpiła grupa Jakub Dybżyński Equilateral Trio. Gwiazdą pierwszego festiwalowego dnia była Grażyna Łobaszewska z zespołem AJAGORE..
W niedzielę spotkanie z jazzem rozpoczął zespół Mikromusic. Grupa zaprezentowała się publiczności w projekcie Mikromusic Orkiestra. Została wsparta kwartetem dętym. Gwiazdą drugiego wieczoru był legendarny trębacz jazzowy Tomasz Stańko. Tym razem wystąpił z zespołem Kroke. (kal)

Jesienne dźwięki

Już 25 listopada o godz. 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury wystąpi Lubelska Federacja Bardów. W sali kameralnej został zaplanowany koncert pt. „Najlepsze i nowe”. Publiczność będzie miała możliwość posłuchać utworów z siedemnastoletniego dorobku grupy oraz piosenek premierowych. Bilety są już dostępne po 40 zł w przedsprzedaży i po 50 zł w dniu koncertu.
Z kolei 4 grudnia do Świdnika przyjedzie wielka dama polskiej piosenki Stanisława Celińska. W wykonaniu aktorki i piosenkarki będzie można usłyszeć utworu z platynowego albumu „Atramentowa”. Koncert rozpocznie się o 18.00 w sali widowiskowej, bilety są dostępne w cenie 70 zł (normlany) 65 zł (ulgowy), 60 zł (grupowy, od 10 osób).