Zakatował znajomego siekierą

Prokuratura Okręgowa w Zamościu skierowała do Sądu Okręgowego w Zamościu akt oskarżenia wobec Kamila S., który w Krupem zabił siekierą swojego znajomego.

Dramat rozegrał się 4 kwietnia tego roku w Krupem w gminie Krasnystaw.

– Z poczynionych ustaleń wynika, że tej nocy podejrzany przebywał w miejscu zamieszkania pokrzywdzonego i razem spożywali alkohol – mówi Artur Szykuła, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu. W pewnym momencie między mężczyznami doszło do sprzeczki. W jej trakcie 29-letni Kamil S. rzucił się na 62-letniego Zbigniewa K. – Zadawał mu uderzenia pięścią, a także nożem kuchennym i siekierą w okolice głowy i szyi. Pokrzywdzony doznał między innymi masywnych obrażeń czaszkowo-mózgowych, skutkujących jego zgonem na miejscu – dodaje Szykuła.

Nad ranem zwłoki 62-latka odkrył jego sąsiad. Szybko na miejscu pojawili się policjanci kryminalni z Komendy Powiatowej w Krasnymstawie, którzy ustalili, że za zbrodnią stoi Kamil S. Po zatrzymaniu, które miało miejsce kilka godzin późnij, 29-latek przyznał się do zabójstwa, opisał też przebieg wydarzeń. Sąd Rejonowy w Zamościu zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, którego stosowanie sukcesywnie przedłużano w toku postępowania przygotowawczego. – Za popełnienie zbrodni zabójstwa podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności – podsumowuje Szykuła. (kg)