Zakażeni nauczyciele i podopieczni

W ubiegłym tygodniu było więcej niż poprzednio placówek oświatowych w Chełmie i powiecie chełmskim z potwierdzonymi przypadkami Covid-19. Koronawirus nie odpuszcza, a zakażeń byłoby dużo więcej, gdyby większość szkół nie działała zdalnie.

Liczba zakażeń koronawirusem jednego dnia jest mniejsza, drugiego większa. Tak samo jest z przypadkami Covid-19 w tych chełmskich placówkach oświatowych, które działają stacjonarnie. Rodzice i dziadkowie podopiecznych dostrzegają różne absurdy wynikające z zaistniałej sytuacji, ale wiedzą, że nie ma na to recepty.

– Właśnie dowiedziałam się, że grupa wnuczka została skierowana na dwa dni na kwarantannę, bo nauczycielka przedszkola jest zakażona – mówi nasza Czytelniczka. – Na kwarantannę kierowane jest samo dziecko, a przecież chodzi o kilkulatka, więc i tak w domu musi ktoś zostać i zapewnić mu opiekę. Z dziadkami nie może zostać, bo przecież, jeśli jest zakażone, to i ich zarazi. Z kolei rodzice pracują. Sytuacja absurdalna. Może lepiej byłoby już, żeby do świąt i w przedszkolach zawiesić opiekę stacjonarną, to może ten łańcuch transmisji zostałby przerwany.

Z takimi sytuacjami na co dzień borykają się mieszkańcy Chełma i całego kraju. Tymczasem w ubiegłym tygodniu było u nas więcej niż poprzednio placówek oświatowych z przypadkami Covid-19.

Z raportu Kuratorium Oświaty w Lublinie wynika, że ze względu na zakażenia koronowirusem na kwarantannę i zdalne nauczanie skierowano poszczególne oddziały w: Językowym Przedszkolu Integracyjnym „W Kasztanowym Parku”, Punkcie Przedszkolnym w Strachosławiu, Niepublicznej Szkole Podstawowej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Arka Nasz Dom” z Oddziałami Przedszkolnymi – Ośmioletnia Szkoła Podstawowa Specjalna z Oddziałami Przedszkolnymi w Chełmie, Przedszkolu Miejskim nr 12 w Chełmie. W większości tych placówek przypadki Covid-19 potwierdzono już po raz kolejny. W Punkcie Przedszkolnym w Strachosławiu (gmina Kamień) po raz pierwszy zetknęli się z tym problemem.

Covid-19 potwierdzono u jednego z pracowników placówki, a na kwarantannę skierowano jedną grupę przedszkolaków. Z powodu przypadków Covid-19 zawieszono też w ubiegłym tygodniu zajęcia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Dorohusku, a także działających przy nim: Przedszkolu Specjalnym, Szkole Podstawowej Specjalnej oraz Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here