Zakończyli rok

Zarząd i sympatycy koło PZW Cementownia Sum spotkali się w czwartek (19 grudnia) na uroczystej kolacji, by nie tylko podsumować mijający rok, ale też zaplanować przyszłoroczne działania oraz podzielić się opłatkiem. Walne zebranie sprawozdawcze odbędzie się w niedzielę (27 stycznia), na które zarząd koła już teraz serdecznie zaprasza wszystkich swoich członków.

NADZWYCZAJNE W PASJI WIERZBICA

Z powodu rezygnacji złożonej przez dotychczasowego prezesa koła Mirosława Kawiaka, 29 grudnia o godz. 11 w siedzibie Urzędu Gminy w Wierzbicy odbędzie się nadzwyczajne walne zebranie członków koła. Jedynym punktem porządku obrad będzie wybór nowego prezesa koła. Po zebraniu wędkarze spotkają się na tradycyjnym corocznym zebraniu sprawozdawczym, które zapewne poprowadzi nowo wybrany prezes koła.

OPŁAĆ SKŁADKI, WYGRAJ NAGRODY

Wędkarzu – nie czekaj. Opłać składki na 2020 rok w Pracowni Wędkarskiej Mandula Chełm Hand Made (Koło Cementownia SUM) przy ulicy Lwowskiej 59 (naprzeciwko wjazdu na parking ChSM) i zgarnij zestaw ręcznie wykonanych przynęt o wartości 150 zł.

ZAWODY KOŁA SANDACZ W SIENNICY RÓŻANEJ

Spławikowe zawody towarzyskie rozegrano na Bugu w Świerżach z udziałem 16 wędkarzy. Sędziowali: Waldemar Jurkiewicz (sędzia główny), Marian Jurkiewicz (zastępca) i Sebastian Popielnicki (sędzia sekretarz). Punktowano największą wagę złowionych ryb i wagę największej złowionej ryby. Najwięcej ryb o łącznej wadze 4.300 g złowił Tomasz Kaczmarek. Największą rybę o wadze 1.200 g i długości 53 cm złowił Zbigniew Krawiec. Podczas zawodów spinningowych rozegranych na zbiorniku w Kozieńcu jedyną rybę – szczupaka o wadze 2.700 g złowił Rafał Dycha. Pozostałych 15 zawodników niestety nie miało brań.

MISTRZOSTWA SPINNINGOWE KOŁA DUBIENKA

Zawody rozegrano na Bugu w Dubience z udziałem 10 wędkarzy. Sędziował Grzegorz Kapyś. Wyniki: 1.Sławomir Krzos – 1.560 pkt., 2.Oktawian Chomacki – 1.350 pkt., 3.Łukasz Kloc – 1.200 pkt., 4.Stanisław Lewiński – 510 pkt., 5.Alan Krzos – 110 pkt..

PUCHAR PREZESA KOŁA W DUBIENCE

Zawody rozegrano na rzece Bug, Jeziorze Deusze oraz zbiorniku Dubienka z udziałem 13 wędkarzy. Sędziowali Sławomir Krzos (sędzia główny) i Witold Tokarski ( sędzia sekretarz). Największą rybę spokojnego żeru o wadze 805 g złowił Jan Basaj, a największą rybę drapieżną o wadze 1.280 g złowił Marek Tokarski.

OTWARTE ZIMOWE SPINNINGOWE ZAWODY WĘDKARSKIE

Po raz XI Zarząd Koła PZW w Woli Uhruskiej zorganizował otwarte zimowe zawody spinningowe, które rozegrano na rzece Bug. W zawodach udział wzięło 42 wędkarzy z różnych kół okręgu chełmskiego. Gospodarze nie byli gościnni ponieważ pierwszych 6 miejsc zajęli zawodnicy z koła Wola Uhruska. Wyniki: 1. Wojciech Król – 3.000 pkt., 2. Krzysztof Dybek – 2.065 pkt., 3. Sylwester Duda – 1.680 pkt., 4. Marek Kupisz – 1.315 pkt., 5. Norbert Cholawo – 840 pkt., 6. Przemysław Wacewicz – 735 pkt.

SZLACHETNA PACZKA

Zarząd Koła PZW w Woli Uhruskiej wspólnie z Nadbużańskim Klubem Karpiowym kontynuując tradycję z poprzednich lat zorganizował akcję „Szlachetna paczka”. Apel o włączenie się do akcji spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko wędkarzy. Zebrane środki pozwoliły na obdarowanie 2 wybranych rodzin zamieszkujących Gminę Wola Uhruska. Zarząd Koła składa podziękowania dla wszystkich ludzi dobrej woli, którzy włączyli się do akcji.

ZBIORNIK LUBAŃKA NIE DLA WĘDKARZY

Z niewyjaśnionych przyczyn z dniem 1 stycznia 2020 roku Okręg Chełmski PZW stracił prawo do użytkowania zbiornika Lubańka. Pod koniec listopada br. okręg otrzymał pisemną informację o przekazaniu zbiornika przez M.O.S. i R. na rzecz Krasnostawskiego Towarzystwa Ekologicznego. Informacje o tym przesłało Towarzystwo, dodatkowo informując o wprowadzeniu od 01 stycznia do końca grudnia 2020 roku zakazu wędkowania. Oficjalne pismo z MOSiR-u nadeszło dopiero po kilku dniach. W tej chwili trwają wyjaśnienia przyczyn podjęcia takiej decyzji, która jest bardzo krzywdząca dla wędkarskiej społeczności.

NOWE ZEZWOLENIA NA AMATORSKI POŁÓW RYB

W 2020 roku nie będzie już zezwoleń i rejestrów wydawanych dotąd w jednej książeczce na okręgi: Chełm, Lublin. Siedlce, Białystok i Biała Podlaska. Przyczyną jest m.in. uchwała ZG PZW zobowiązująca okręgi do ustalenia na swoim terenie działania odrębnych warunków uprawiania amatorskiego połowu ryb, czyli pospolicie mówiąc regulaminów. Przy opłacaniu składek na 2020 rok wędkarz otrzyma w jednej książeczce: zezwolenie na wędkowanie, rejestr połowu oraz warunki uprawiania wędkarstwa na terenie Okręgu PZW w Chełmie. Za te druki skarbnicy kół będą pobierali od wędkarzy opłatę w wysokości 2 złote. Przypominamy przy tym, że z dniem 31 grudnia 2019 roku przestają obowiązywać przepisy Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb ZG PZW.

SKŁADKI NA 2020 ROK

Niestety wędkarze w 2020 roku zapłacą więcej niż dotychczas. Zarząd Główny podniósł do 100 złotych (wzrost o 10,-) składkę członkowską ogólnozwiązkową pełną. U nas będzie trochę taniej, gdyż Okręg chełmski nie poszedł w ślady sąsiednich okręgów, które podniosły do 120 złotych drugą część opłat, czyli pełną składkę na ochronę i zagospodarowanie wód. W Chełmie ta składka będzie obowiązywała w dotychczasowej wysokości (110 złotych). Wszystkie ulgi w składkach będą obowiązywać na dotychczasowych zasadach.