Zakrwawiony Mołdawianin leżał przy Turystycznej

Widząc zranionego nożem człowieka, który leżał zakrwawiony przy ul. Turystycznej w Lublinie, przejeżdżająca autem policjantka z Włodawy nie zawahała się zareagować i udzieliła mu pomocy, tamując krwotok. Wspólnie z lubelskim strażnikiem miejskim, który przypadkowo znajdował się w pobliżu – zatrzymała podejrzanych o napad.


Do zdarzenia doszło w piątek około południa na ul. Turystycznej. – W pobliżu poszkodowanego policjantka zauważyła leżący na ziemi nóż oraz ślady krwi. Przy budynku stojącym nieopodal stało dwóch mężczyzn, których ranny wskazał jako sprawców ugodzenia. Na miejscu był również w czasie wolnym funkcjonariusz Straży Miejskiej w Lublinie, który pomógł policjantce obezwładnić mężczyzn. Zostali oni zatrzymani – mówi mł. asp. Kamil Karbowniczek, z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Poszkodowany trafił do szpitala, ale na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jest obywatelem Mołdawii. Dwaj podejrzani o napad okazali się też Mołdawianami. Zostali zatrzymani do dyspozycji prokuratury. – Kolejny już raz swoją postawą asp. szt. Magdalena Marszałek pokazała, że policjantem jest się 24 godziny na dobę W ubiegłym, roku w czasie wolnym od służby zatrzymała mężczyzną poszukiwanego listem gończym, a w kwietniu br. również w czasie wolnym od służby zatrzymała nietrzeźwego kierującego – chwali koleżankę po fachu asp. Karbowniczek. LT