Zakwitło „Drzewo Franciszka”

Uczennice z klasy 4 a Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Krasnymstawie: Łucja Bąk, Wiktoria Drozdalska, Blanka Kosidło, Amelia Kostrzanowska i Paulina Sokół, pod opieką nauczyciela biologii Marty Ziarko, podjęły się uczestnictwa w V edycji konkursu ekologicznego „Drzewo Franciszka”.


Konkurs ma za zadanie aktywizować młodzież w obszarze ochrony środowiska i rozwoju podstaw proekologicznych w duchu encykliki Laudato SI`. W ramach działań zatytułowanych „EKO-kolaż – wspieranie ekologicznej edukacji poprzez dziecięcą kreatywność” uczennice poprowadziły zajęcia z dziećmi z „zerówki”. Starsze koleżanki w Dzień Różnorodności Biologicznej wykorzystując twórczość Ludwika Jerzego Kerna i Jana Brzechwy przeczytały, z podziałem na role, bajki „Żyrafa u fotografa” i „Kwoka” oraz zorganizowały dla małych słuchaczy zgaduj-zgadulę z nagrodami na temat bohaterów tych bajek.

Ponadto uczennice nagrały słuchowisko wg Juliana Tuwima „Ptasie radio”. Relację z „ptasiego studia nagrań” i efekty tej pracy można zobaczyć i wysłuchać na stronie internetowej „Piątki”. Następnie grupa odwiedziła przedszkolaków. Dziewczęta zaprezentowały maluszkom, w ramach Dnia Słonia, zabawną interpretację bajki „Słoń Trąbalski”, podzieliły się ciekawostkami na temat tych zwierząt oraz zorganizowały zabawę dla najmłodszych. Przy muzyce „Cztery słonie”, w strojach wzbogaconych w „słoniowe” gadżety śpiewały i tańczyły z dziećmi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here