Zalał sąsiadów fekaliami. Podobno nie pierwszy raz

Mieszkańcy bloku przy Glinianej 27 mają problem z odrażającym sąsiadem

Załatwia swoje potrzeby fizjologiczne do wanny i zalewa nas fekaliami – skarżą się na jednego z sąsiadów mieszkańcy bloku przy ulicy Glinianej 27. W ubiegłym tygodniu na pomoc wezwali policję.


Blok przy Glinianej 27 należy do wspólnoty mieszkaniowej, ale udziały w nim ma również miasto. Mieszkańcy budynku mają spory problem z jednym z sąsiadów. Chodzi o młodego mężczyznę mieszkającego na szóstym piętrze.

– Notorycznie zalewa nas i to nie normalną wodą, ale śmierdzącymi fekaliami. W ubiegłym tygodniu dotarły one aż na trzecie piętro. Kiedy ludzie wezwali policję, która weszła do środka okazało się, że mężczyzna w łazience nie ma sedesu i swoje potrzeby fizjologiczne załatwia do wanny, z której to wszystko się przelewa i przesiąka w dół. Nie wiemy, jak sobie z tym poradzić – denerwuje się jeden z mieszkańców, który skontaktował się z naszą redakcją.

Interwencja policji przyniosła częściowy efekt. – Mężczyzna pod okiem funkcjonariuszy wynosił wiadrami fekalia na zewnątrz do studzienki ściekowej przy okazji niemiłosiernie zasmradzając windę i całą klatkę schodową. Pani, która mieszka pod nim twierdzi, że tym syfem zalało ją nie pierwszy raz – dodaje nasz Czytelnik.

Mieszkanie, z którego „przelewają się fekalia” należy do miasta. Łukasz Bilik, rzecznik prasowy Zarządu Nieruchomości Komunalnych w Lublinie potwierdza, że takie zdarzenie miało miejsce, choć opisuje przyczyny nieco inaczej. – Według informacji uzyskanych od administratora w lokalu doszło do niewłaściwego podłączenia muszli klozetowej, dlatego miała miejsce awaria i zalanie pomieszczeń sąsiednich. Zarządca budynku, czyli PW KONKRET wyznaczył najemcy termin na usunięcie awarii do wczoraj (10 stycznia) – tłumaczy.

Rzecznik ZNK przypomina, że na najemcy spoczywa obowiązek „właściwego korzystania z mieszkania”. – W tym przypadku zastosowanie mają również przepisy ustawy o ochronie praw lokatorów, w rozumieniu których to najemcę obciąża naprawa i konserwacja kuchni i grzejników, podgrzewaczy wody, wanien, brodzików, mis klozetowych, zlewozmywaków i umywalek wraz z syfonami, baterii i zaworów czerpalnych oraz innych urządzeń sanitarnych, łącznie z ich wymianą – wylicza Łukasz Bilik. Grzegorz Rekiel