Załatają przed remontem

W tym roku Urząd Miasta Świdnik planuje gruntowną przebudowę ulicy Witosa. Niedawno ruszyła procedura związana z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Jednak ulica jest tak w fatalnym stanie, że mieszkańcy chcieliby, aby jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji, doraźnie ją połatać.


Temat ulicy Witosa podczas styczniowej sesji Rady Miasta Świdnik poruszył radny Robert Syryjczyk (KO). Radny mówił o spotkaniu, które odbyło się niedawno w terenie z mieszkańcami ulicy, i w którym wzięli udział przedstawiciele ratusza oraz spółki Pegimek.

– Chciałbym podziękować prezesowi Pegimeku, jego pracownikom i pracownikom Urzędu Miasta za to, że zechcieli przyjść na miejsce i zobaczyć, w jakim stanie jest ulica Witosa. Szacunek za to, że pan prezes nie bał się poświęcić swojego obuwia, mierząc głębokość dziur zalanych wodą. Mam nadzieję, że te zapewnienia, które usłyszeli mieszkańcy, że kiedy tylko pogoda pozwoli, przynajmniej największe dziury zostaną załatane – mówił radny Syryjczyk, dodając, że remontu wymaga również tzw. boczna Witosa, biegnąca równolegle do ul. Pionierskiej.

Urzędnicy tłumaczą, że przeznaczenie w tym momencie większych pieniędzy na poważniejsze naprawy ulicy byłoby marnotrawstwem, bo w tym roku ulicę i parkingi przy Witosa czeka gruntowna modernizacja.

– Projektant złożył już do starostwa wniosek o wydanie decyzji ZRID. Starosta ma 90 dni na jego rozpatrzenie, więc spodziewamy się pozwolenia w kwietniu, ale niewykluczone, że otrzymamy je wcześniej. Wtedy będziemy mogli rozpocząć procedurę przetargową – mówią urzędnicy.

Radny zwraca jednak uwagę, że doraźna naprawa jest niezbędna, tym bardziej, że dziś tak naprawdę nie wiadomo, kiedy dokładnie inwestycja ruszy.

– Zgodne z planem zamówień publicznych, przetarg na przebudowę Witosa jest planowany na drugi kwartał roku. Zanim zostanie rozstrzygnięty i prace wejdą w fazę realizacji może być już jesień. Dlatego tym bardziej należy zadbać o tę ulicę. Teraz pogoda na to nie pozwala, ale mam nadzieję, że uda się to wykonać w możliwie szybkim terminie. Pozwoli to choć trochę poprawić komfort mieszkańców i zabezpieczyć miasto przed roszczeniami kierowców, bo obecnie ulica jest w takim stanie, że łatwo zniszczyć tu auto – mówi radny R. Syryjczyk. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here