Załóż rockową kapelę

Spółdzielczy Dom Kultury działający przy ul. Piłsudskiego w Świdniku zaprasza do korzystania z wiosennej oferty zajęć oraz wydarzeń i szuka muzyków, niezależnie od wieku, którzy chcieliby założyć pod auspicjami SDK rockowy zespół muzyczny.


Dla najmłodszych SDK przygotował niedzielne zajęcia z animatorką Aleksandrą Wołodźko. W programie są zabawy ruchowe, taneczne, konkursy, zajęcia plastyczne, turnieje gier planszowych. Niedzielne animacje będą obywały się raz w miesiącu, a informacja o konkretnym terminie będzie podawana z wyprzedzeniem na stronie SDK.

Od 27 marca w SDK będą prowadzone warsztaty taneczne, ale dość nietypowe, bo nauczyć się będzie można kroków, których dziś nie spotkamy już na parkietach. Zajęcia prowadzić bowiem będą instruktorzy z Zespołu Tańca Dawnego „Beliguardo”.

Spółdzielczy Dom Kultury to również przestrzeń dla miłośników muzyki współczesnej. SDK szuka właśnie muzyków-amatorów, którzy chcieliby dołączyć do już pogrywającego w SDK gitarzysty i stworzyć zespół rockowy. Potrzebny jest basista, perkusista, klawiszowiec i wokalista. Oferta skierowana jest zarówno do młodzieży, jak i dorosłych.

SDK oprócz działań artystycznych chętnie angażuje się też w akcje charytatywne. 11 kwietnia zaplanowana jest kolejna edycja akcji „Paka dla bezdomniaka”. Na scenie MOK w Świdniku wystąpią: Kamila Krzeszowiec, zespół ZTN „Ambarass”, Puzzle Dance Crew oraz uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Rodziny Wiłkomirskich, a biletem wstępu będzie karma przysmak dla zwierzaków ze schroniska w Krzesimowie. Na rzecz schroniska prowadzona będzie również zbiórka podczas imprezy. Podczas poprzedniej edycji akcji udało się w ten sposób zebrać ponad 3000 tysiące złotych.

Z kolei w maju SDK zaprasza na festiwal tańca, a na zakończenie wiosny szykowana jest impreza plenerowa na boisku Klubu Sportowego „Świdniczanka” przy ul. Turystycznej. JN

Zadzwoń i zgłoś się

Osoby zainteresowane udziałem w organizowanych przez ŚDK warsztatach i zajęciach oraz grą w zespole rockowym proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem 691 890 715 i 81 751 23 88.