Zamiast sześciu będą cztery

Druga liga siatkarzy w nowym sezonie wystartuje w odmienionej formule. Drużyny będą rywalizować w czterech grupach, a nie sześciu jak w poprzednich rozgrywkach. Nie będzie też fazy play off. Grupy mają liczyć po 12 zespołów. Arka/Tempo trafiła do drugiej grupy i rywalizować będzie głównie z bardzo silnymi zespołami z Mazowsza.


Ubiegły sezon w wykonaniu siatkarzy Arki/Tempo Chełm był bardzo dobry. Przed rozgrywkami celem drużyny było utrzymanie się w II lidze. Po serii wygranych apetyty rosły. Zespół po cichu liczył na pierwszą czwórkę. I to się udało. Arka/Tempo zakwalifikowała się do fazy play-off. W pierwszym etapie wyeliminowała wyżej notowaną drużynę KKS Enea Kozienice, która wygrała ligowe zmagania.

W drugim etapie play-off w turnieju, który odbył się w Chełmie, siatkarze Arki nie dali rady Karpatom Krosno oraz AZS Częstochowa i nie uzyskali awansu do finałowego turnieju. Sam udział w barażach o I ligę był już dużym sukcesem podopiecznych Sławomira Czarneckiego.

UKS Tempo powoli przygotowuje się do nowego sezonu, który ma ruszyć na początku października br. Tym razem rywalizacja będzie toczyła się w czterech, a nie sześciu grupach. Arka/Tempo już nie zagra z zespołami z Podkarpackia, czy Małopolski. Chełmska drużyna została włączona do grupy drugiej, gdzie przeważają zespoły z Mazowsza, ale są także drużyna z Podlasia, Warmii i Mazur, czy Łódzkiego.

Arka Tempo w nowym sezonie będzie rywalizować z 11 przeciwnikami. Są to: UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki, KS Camper Wyszków, MOS Wola Warszawa, UKS Centrum Augustów, UKS Trójka Międzyrzec Podlaski, BAS I LIGA Mężczyzn Białystok, MMKS Lotnik Łęczyca, Huragan Wołomin, Enea KKS Kozienice i MKS Bzura Ozorków. Najdalsze wyjazdy siatkarzy z Chełma czekają na Mazury, czyli do Augustowa oraz do centralnej Polski, gdzie znajduje się miasto Łęczyca (województwo łódzkie).

W ostatnim czasie Arka/Tempo pozyskała kolejnych graczy na nowy sezon. W chełmskim zespole zagra Radosław Sterna, środkowy bloku, zawodnik, który w minionym sezonie z LUK Politechnika Lublin wywalczył awans do Plus Ligi. Do drużyny dołączył też Krzysztof Kufel z drużyny juniorów starszych Resovii Rzeszów, która zagrała w finale mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

Arka/Tempo ma też zakontraktowanych dwóch rozgrywających. Pierwszym jest Bartłomiej Misztal, który grał w chełmskiej drużynie w minionym sezonie, drugim natomiast – Jakub Durski, absolwent SMS PZPS Spała, rozgrywający młodzieżowej kadry Polski, która zajęła siódme miejsce w mistrzostwach Europy. W ubiegłym sezonie grał w barwach Mickiewicza Kluczbork w I lidze, kończąc zmagania na ósmej pozycji.(d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here