Zamiast warsztatu luksusowe mieszkania

Rozbiórka warsztatów dobiega końca

Czterokondygnacyjny apartamentowiec stanie w miejscu stacji kontroli pojazdów. Przy ulicy 1 Armii Wojska Polskiego 4 i 6 w Lublinie rozpoczęły się prace rozbiórkowe hali warsztatowej.


O rozbiórce dowiedzieliśmy się w minionym tygodniu. – Będzie tu apartamentowiec z usługami na parterze. W tym momencie trwa demontaż budynku hali warsztatowej – potwierdza Jerzy Marek Sagan, właściciel firmy Art Residence oraz wspomnianej stacji mechaniki samochodowej i dodaje: – Obok prac rozbiórkowych staramy się o pozwolenie na budowę apartamentowca z usługami na parterze. Liczymy, że uzyskamy je w tym roku.
Ratusz potwierdza te plany, zaznaczając, że inwestor jeszcze nie uzyskał pozwolenia na budowę. – Prowadzone jest postępowanie administracyjne w tej sprawie. Wniosek o pozwolenie na budowę dotyczył budowy budynku mieszkalno-usługowego z dwupoziomowym garażem podziemnym, murem oporowym, elementami małej architektury, instalacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi – mówi Joanna Bobowska z biura prasowego ratusza.
Decyzję o warunkach zabudowy pod budynek mieszkalno-usługowy wydano w 2015 roku. Wtedy również inwestor uzyskał zgodę na demontaż stacji, budynku usługowego, wiaty i ogrodzenia, co realizuje obecnie. CH