Zamieszanie w Starcie Pawłów

Większość podstawowych zawodników Startu Regent odmówiło gry w nowym sezonie chełmskiej ligi okręgowej. Przez chwilę wydawało się nawet, że ekipa z Pawłowa wycofa się z rozgrywek. – Ostatecznie zagramy! – czytamy na stronie klubu.


Jeszcze na początku ubiegłego tygodnia wydawało się, że Start Regent wycofa się z rozgrywek w chełmskiej okręgówce. Wszystko po tym, jak okazało się, że z gry w zespole z Pawłowa zrezygnowało większość podstawowych zawodników. W oświadczeniu władz klubu, zamieszczonym na stornie internetowej Startu/Regent, stwierdzono wręcz, że „Zachowanie zawodników, którzy tworzyli trzon drużyny, okazało się czymś, co chciało zniszczyć nasz klub” (pisownia dosłowna). Ostatecznie Start ma jednak przystąpić do nowego sezonu okręgówki. Drużynę poprowadzi nowy trener – Krzysztof Klempka.

Jak podkreśla Start/Regent w oficjalnych mediach społecznościowych, Klempka, to jest postać nie tuzinkowa w lubelskiej piłce nożnej. Drużynę opuściło dziesięciu podstawowych zawodników, ale reszta się nie poddaje się, chce podjąć rękawice i walczyć do końca. Działacze proszą o wsparcie i doping, choć zdają sobie sprawę, że osiągnięcie dobrego wyniku będzie bardzo trudne. – Brawo dla tych, co zostali i są nami na dobre i na złe – podkreślają działacze z Pawłowa. (k)