Zamojska oferta najtańsza

Siedem firm chce budować pawilon sportowy na stadionie miejskim w Chełmie. Najkorzystniejszą ofertę złożył „Stolmur” Lucjana Grabarczuka z Zamościa. Przetarg jeszcze nie został rozstrzygnięty. Urzędnicy sprawdzają zgodność złożonych dokumentów ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia. Inwestycja ma ruszyć jeszcze we wrześniu br.

Budowa pawilonu sportowego na stadionie miejskim w Chełmie została rozłożona na dwa lata. Plan na bieżący rok zawiera przełożenie sieci wodociągowej, kanalizacyjnej oraz ciepłowniczej, a także postawienie budynku w stanie surowym zamkniętym. Na przyszły rok są zaplanowane prace wykończeniowe. Inwestycja ma być ukończona najpóźniej w czerwcu 2017 roku. Jeśli zima będzie łagodna, są szanse, że budynek zostanie oddany do użytku wcześniej.
Budynek został oszacowany na 2 mln zł. W lipcu br. urzędnicy ogłosili przetarg. Termin otwarcia ofert przesunięto o dwa tygodnie, z 10 na 23 sierpnia, bo do magistratu wpłynęło wiele pytań od firm zainteresowanych realizacją inwestycji, na które urzędnicy nie byli w stanie od razu odpowiedzieć.
Ostatecznie oferty cenowe złożyło siedem firm. Najkorzystniejszą złożył „Stolmur” Lucjana Grabarczuka z Zamościa. Inwestycję wycenił na 1 906 893 zł. Niewiele niższą stawkę zaproponowała chełmska firma „Perfekt”. Budowę pawilonu oszacowała na 1 907 564 zł. Pozostałe oferty przekraczają 2 mln zł. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Enstal” – Henryk Nachuniak z Pokrówki zaproponowało 2 155 671 zł, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Embud” z Chełma – 2 117 077 zł, Usługi Remontowo-Budowlane Krzysztof Bielan z Zamościa – 2 175 814 zł, „Max-Bud” Grzegorz Pawłowski z Lublina – 2 184 450 zł, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe „Antro” – Andrzej Trociński z Chełma – 2 364 819 zł.
Przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty. Urzędnicy porównują oferty do specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Podpisanie umowy jest planowane w połowie września.
W planowanym pawilonie sportowym mają znaleźć się cztery szatnie dla sportowców, w tym dwie zgodne z wymaganiami licencyjnymi, przewidzianymi dla klubów piłkarskich nawet I ligi, z pełnym węzłem sanitarnym. Będzie również oddzielny pokój z łazienką dla sędziów. W budynku znajdą się też pomieszczenia dla trzech klubów, dwóch piłkarskich – Chełmianki, UKS Niedźwiadek i lekkoatletycznego – Agrosu. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji będzie wynajmował je klubom. (jar)