Zaoszczędzą na prądzie

Przetarg na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych dla Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Izbicy rozstrzygnięty. Dzięki inwestycji gminna spółka sporo zaoszczędzi na rachunkach za prąd.

Zgodnie z umową podpisaną z wykonawcą robót w czwartek 15 lipca, inwestycja będzie kosztować prawie 500 tys. zł, prawie połowa pieniędzy pochodzić będzie z funduszy unijnych. Do przetargu na realizację inwestycji stanęło 12 firm, ale aż 11 ofert odrzucono ze względów formalnych. Jedyną, zgodną z warunkami udziału w postępowaniu, złożyła firma z Lublina.

Zwycięzca przetargu ma kupić i zamontować zestawy instalacji fotowoltaicznych, które będą produkować energię elektryczną dla sześciu obiektów podlegających Gminnemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej w Izbicy, w tym czterech z pięciu ujęć wody w Tarnogórze, Bobliwie, Wale i Tarzymiechach, zaopatrujących ponad 90 procent odbiorców, oraz oczyszczalni ścieków w Izbicy i bazy GPGK w Ostrzycy.

Jak informuje urząd gminy w Izbicy obecnie za prąd, wykorzystywany przez wymienione obiekty, Przedsiębiorstwo płaci rocznie około 150 tys. zł. Po zamontowaniu instalacji fotowoltaicznych spółka chce obniżyć te koszty nawet o około 70 procent. Nowoczesne instalacje mają być zamontowane w ciągu sześciu miesięcy. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here