Zapadło się przy studzience

Zapadnięta kostka stanowi dla kierowców niebezpieczną przeszkodę

O naprawę nawierzchni ul. Brzozowej zwraca się do władz miasta radny Marcin Magier. Przy jednej z tutejszych studzienek kanalizacyjnych zapadła się kostka brukowa, co uprzykrza życie kierowcom.


Jak zaznacza Marcin Magier (klub burmistrza Jaksona) o interwencję w tej sprawie zwrócili się do niego mieszkańcy ulicy Brzozowej. – Przy istniejącej studzience kanalizacyjnej doszło do zapadnięcia się kostki brukowej, co uniemożliwia normalne użytkowanie ulicy. W związku z powyższym zwracam się do władz miast z wnioskiem o pilne podjęcie działań zmierzających do naprawy nawierzchni – pisze radny w interpelacji i pyta, w jakim terminie można wykonać te prace i jaki będzie ich koszt.

W odpowiedzi burmistrz Waldemar Jakson poinformował radnego, że biorąc pod uwagę, iż zapadnięcie zlokalizowane jest w obrębie studni kanalizacji sanitarnej zwrócił się do właściciela sieci o sprawdzenie przyczyny zapadnięcia i naprawę.

– W przypadku potwierdzenia zapadnięcia się jezdni na skutek nieszczelności kanalizacji sanitarnej, wykonawca dokona naprawy jezdni nieodpłatnie. W pozostałych przypadkach naprawę wykona, po kosztach własnych, w ramach zawartego powierzenia, Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek – informuje włodarz Świdnika. Naprawa ma zostać przeprowadzona najpóźniej do końca przyszłego miesiąca. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here