Zaparkujemy przy Kosynierów

Wykonawca jest już wybrany. Zanim jednak rozpocznie prace budowlane, jego zadaniem będzie przygotowanie projektów i uzyskanie wszystkich pozwoleń. Nowe miejsca parkingowe na os. Wschód mają być gotowe w ciągu pięciu miesięcy.
Mieszkańcy Świdnika, podobnie jak innych miast, narzekają na brak parkingów. Miejsc do pozostawienia auta brakuje zarówno w centrum, jak i na osiedlach. W ciągu kilku najbliższych miesięcy sytuacja ma się poprawić w okolicy ulic Kosynierów i Maczka. Przedstawiciele ratusza przewidzieli w tym miejscu budowę parkingu. Inwestycja jest już po przetargu.
– Miejsca dla samochodów zostaną zlokalizowane przy ulicy dojazdowej do Kosynierów, między kościołem i pobliskim marketem – wyjaśnia Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika.
Do przetargu zgłosił się tylko jeden przedsiębiorca i to on wykona zadanie. Inwestycję wycenił na blisko 170 tys. zł. Nie znaczy to jednak, że od razu mieszkańcy zobaczą na os. Wschód ekipy budowlane. Pierwszym zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu i uzyskanie niezbędnych pozwoleń na przeprowadzenie inwestycji. W następnej kolejności na terenie między ul. Kosynierów i Maczka zostanie wybudowany parking na 17 samochodów. Dwa miejsca zostaną zarezerwowane dla osób niepełnosprawnych. Oprócz tego w ramach inwestycji zostaną również wybudowane chodniki i droga wewnętrzna, którą będzie można dojechać do parkingu.
Zadanie zostanie najprawdopodobniej zakończone na początku przyszłego roku. Od chwili podpisania umowy wykonawca ma 150 dni na zrealizowanie inwestycji.
(kal)