Zapaśniczki z Chełma znów najlepsze w Polsce

Cement Gryf Chełm po raz kolejny został klubowym mistrzem Polski w zapasach kobiet. Chełmski klub zwyciężył w rankingu Polskiego Związku Zapaśniczego za 2021 rok. Zestawienie uwzględniało zarówno wyniki zawodów krajowych, jak i międzynarodowych w różnych kategoriach wiekowych.

Zawodniczki Cementu Gryf zgromadziły aż 1605 pkt, zdecydowanie pokonując konkurencję. Drugie miejsce zajęła Slavia Ruda Śląska – 720 pkt. Na 8. pozycji znalazł się także inny klub z naszego województwa – Sokół Lublin.

Najlepszą zawodniczką Cementu Gryf Chełm minionego roku była Angelina Lysak. W 2021 r. wywalczyła aż trzy medale mistrzostw świata i mistrzostw Europy. W kwietniu na warszawskich matach podopieczna trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa zdobyła srebrny medal mistrzostw Starego Kontynentu seniorek, by w następnym miesiącu w stolicy Macedonii stanąć na najniższym stopniu podium młodzieżowych mistrzostw Europy.

Swój życiowy sukces Angelina odniosła podczas listopadowych mistrzostw świata do lat 23. W serbskiej stolicy Polka w imponującym stylu wywalczyła tytuł mistrzowski, zdobywając w całym turnieju aż 34 punkty techniczne, a tracąc zaledwie 3. Tym samym Angelina została pierwszą w historii polskich zapasów młodzieżową mistrzynią świata.

Kolejny medal do swojej bogatej kolekcji dorzuciła także Katarzyna Krawczyk. W minionym roku wywalczyła pierwszy w karierze krążek mistrzostw świata seniorek, zdobywając brąz.

W męskim rankingu Polskiego Związku Zapaśniczego w stylu klasycznym Cement Gryf zajął 7 miejsce. Najlepszym zawodnikiem chełmskiego klubu okazał się Szymon Szymonowicz, brązowy medalista młodzieżowych mistrzostw Europy. W rankingu zwyciężył Olimpijczyk Radom. W stylu wolnym mężczyzn triumfowała Stal Rzeszów. (d)